Idealne oszczędzanie - oto jest pytanie

Idealne oszczędzanie – oto jest pytanie

W dzisiejszych czasach, bardzo niepewnych, oszczędzanie na przyszłość jest czymś oczywistym dla każdego obywatela. Wszyscy chcą zapewnić sobie godne życie w późniejszym czasie. Jak pokazały ostatnie badania, nadal najpopularniejszym sposobem jest tak zwana ” skarpeta”, czyli odkładanie pieniędzy w domu.

Wiadomo, ze wielu ludzi się nadal boi, że banki ich okradną, że oszczędności życia przepadną razem z prezesem danej instytucji, że będziemy mieć kolejne Amber Gate. Obawy te są oczywiście zasadne, ale warto zastanowić się w jaki sposób można pomnożyć oszczędności i odnieść jak najwięcej korzyści.

 Jakim majątkiem dysponujesz?

Warto zastanowić się jakim majątkiem dysponujemy i jaką część możemy zamrozić na pewien czas. Osoby, które zaczynają oszczędzanie mogą zagłębić się w temat kont oszczędnościowych. Każdy bank dysponuje takim produktem, który dla nowych klient ma dość atrakcyjne oprocentowanie. Oczywiście oferta promocyjna jest ograniczona w czasie. Z reguły konta oszczędnościowe są bezpłatne, dlatego po zakończeniu okresu korzystnego dla naszych pieniędzy, można je zamknąć i przejść dalej do konkurencji. Dla osób bardziej zaradnych, z umysłem analitycznym i zdolnością do przewidywania reakcji rynku na sytuację gospodarczą kraju, idealnym produktem są inwestycje. Wachlarz ofert jest ogromny. Można zainteresować się kontem z funduszem inwestycyjnym.

 Akcje giełdowe

Dla osób lubiących dreszczyk emocji, akcje giełdowe będą odpowiednie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że fortuna kołem się toczy i bardzo łatwo jest zyskać na giełdzie, ale jeszcze łatwiej jest wszystko stracić. Zdecydowanie nie jest to opcja dla laików. Dla osób zamożnych i chętnych do pomnażania swojego majątku, idealnym rozwiązaniem są inwestycje w nieruchomości. Mieszkania czy lokale użytkowe zawsze znajdą chętnych na wynajem. Dotyczy to szczególnie miast studenckich, takich jak Kraków, Warszawa czy nawet Lublin. Coroczny napływ nowych studentów będzie wciąż napędzać rynek mieszkaniowy. Chętnych na pewno nie zabraknie, a wkład własny w mieszkanie zwróci się bardzo szybko.

Zostaw odpowiedź