Polisa dla dziecka

Polisa dla dziecka

Polisa dla dziecka kojarzy nam się z jego bezpieczeństwem. Nie jest to jednak zwyczajowe ubezpieczenie w razie wypadku dziecka. Polisa dla dziecka to zabezpieczenie jego sytuacji finansowej na przyszłość. Dziecko otrzyma konkretną kwotę, zapisaną w umowie po osiągnięciu pełnoletności i oczywiście po upływie terminu danej umowy.

Jest to świetna pomoc finansowa dla dziecka na start w dorosłość. Ponadto, dziecko otrzyma finansowe wsparcie nawet w przypadku gdyby coś się nam stało. Warto pomyśleć o wsparciu dla dziecka i zapewnić mu finansowy odpowiedni start w przyszłość.

Polisa dla dziecka

Co więcej, polisa dla dziecka gwarantuje nam wypłacenie podanej kwoty niezależnie od wszelkich wahań na rynku. Oznacza to, że nawet w przypadku słabej sytuacji finansowej rynku, Twoje dziecko będzie ubezpieczone i odpowiednio wejdzie w dorosłość. Co ważne i warto o tym pamiętać, nie musisz być opiekunem czy rodzicem dziecka, żeby otworzyć taką polisę dla niego. Ponadto, warto zwrócić uwagę, że polisa dla dziecka może być otwarta już nawet dla noworodka. Ubezpieczenie trwa ciągle, dwadzieścia cztery godziny na dobę, na całym świecie, siedem dni w tygodniu. Najważniejszy chyba jednak jest fakt, że polisa dla dziecka jest wypłacana właśnie dziecku, a nie na przykład jego opiekunom prawnym czy rodzicom.

Polisy są zwolnione z podatku

Pamiętaj, że pieniądze z polisy są zwolnione z podatku od darowizn czy podatku od zysków kapitałowych, więc dziecko otrzyma całkowitą sumę pieniędzy, która była podana w umowie. W zależności od różnych ubezpieczalni czy banków, polisa dla dziecka, zwana polisą posagową, a raczej jej umowa, może trwać od pięciu do dwudziestu pięciu lat. Umowa musi się zakończyć najpóźniej w momencie, gdy dziecko kończy dwadzieścia pięć lat, a Ty (osoba podpisująca umowę i zawierająca polisę dla dziecka) siedemdziesiąt pić lat. Warto wspomnieć, że wysokość i częstotliwość wpłacania składek możesz ustalić sam. To Ty ustalasz, ile pieniędzy otrzyma dziecko, jak długo będziesz oszczędzać i jak często będziesz wpłacać pieniądze na polisę (co miesiąc, kwartał, pół roku, a może rok)

Zostaw odpowiedź