Polisa ubezpieczeniowo-inwestycyjna

Polisa ubezpieczeniowo-inwestycyjna

Stosunkowo nową formą polisy stała się polisa ubezpieczeniowo-inwestycyjna. Warto wiedzieć o tym, że polisa taka przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które mają unormowaną sytuację finansową. Oznacza to, że osoby takie mają pewność, że przez kolejne dziesięć czy dwadzieścia lat będą mogły wpłacać składki na taką polisę.

Oczywiście w momencie kiedy nie wpłacimy składki, to polisa przepada. Warto jednak wiedzieć o tym, że wysokość takiej raty nie jest zbyt duża. Miesięczne musimy zapłacić około stu albo dwustu złotych.

Oszczędzanie

Nie są to duże pieniądze, jednak w momencie kiedy będziemy oszczędzać przez parę dobrych lat, to wtedy nazbiera nam się duża suma pieniędzy. W ten sposób będziemy w stanie po paru latach otrzymać duże pieniądze. Oprócz tego warto wiedzieć o tym, że w momencie kiedy nastąpi śmierć osoby ubezpieczonej, to bez zabierania jakiegokolwiek podatku osoby, które są wskazane przez osobę ubezpieczoną dostaną wysokie odszkodowanie. Dlatego też jest to bardzo opłacalne. Jeżeli więc mamy tylko możliwość, to powinniśmy zdecydować się na założenie takiej właśnie polisy. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasze oszczędności się powiększają i w momencie wystąpienia jakiegoś nieprzewidzianego wypadku będziemy mogli otrzymać zgromadzone pieniądze.

Unormowana sytuacja finansowa

Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli nie mamy unormowanej sytuacji finansowej i nie mamy pewności, że będziemy w stanie co miesiąc wpłacać określoną sumę ubezpieczenia, to nie warto się decydować na tego typu polisę. Jest ona przeznaczona dla osób, które są pewne tego, że przez parę następnych lat będą w stanie opłacać taką polisę inwestycyjną. Jak widać więc polisa taka jest bardzo opłacalna przede wszystkim dlatego, że nie jest od niej odciągany żaden podatek. W ten sposób otrzymamy więcej pieniędzy niż przy standardowej polisie. Jest to więc niezwykle opłacalne. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, to warto zdecydować się na inwestowanie właśnie w ten sposób. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić.

Zostaw odpowiedź