Zadbaj o swoje zdrowie

Zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowie w naszym życiu jest najbardziej kluczowe, nikt nie chce chorować, wiadomo to nie od dziś. Wszyscy nam życzą zdrowia z okazji urodzin, imienin, świąt. Jednak ilu z nas tak naprawdę o nie dba?

Wydaje mi się, że jest takich osób garstka. Mimo wszystko wielu z nas deklaruje, że o zdrowie jednak dba. Przeważnie jest to kłamstwo wyssane z palca, aby tylko się tym pochwalić, niestety taka jest ludzka natura i nic z tym nie zrobimy.

Myślałeś kiedykolwiek, aby zająć się ochroną zdrowia na poważnie?

Ale nie tylko tak od święta, tylko codziennie dbać o to, aby nasz organizm był wypoczęty, silny i zdrowy? Pewnie każdy o tym myślał, jednak kiedy zaczął robić coś w tym kierunku bardzo szybko tracił swój zapał. Znam to z doświadczenia, ponieważ sam tak nie raz mam. To są te tak zwane postanowienia noworoczne. Jednak chciałbym Ci powiedzieć dziś, co warto zrobić w kierunku zdrowego trybu życia, a co nie kosztuje cię zbyt wiele czasu czy pieniędzy.

Przede wszystkim warto zadbać o regularne jedzenie, wiemy dobrze jak to wygląda w dzisiejszych czasach

Biegniesz do pracy, po drodze zjesz coś z fast fooda i jest super, to samo w domu. A co jeśli wstałbyś 10 minut wcześniej i pokroił sobie kilka warzyw i owoców i zjadł je w przerwie na kawę? To nie jest dużo, a naprawdę daje wiele. Kiedy zaczniesz robić tak codziennie, twój tryb zmieni się diametralnie i będziesz się czuł świetnie.

Druga sprawa to jogging lub zwykły spacer każdego dnia po kilkanaście minut po parku. To może kosztuje cię te 15 minut każdego wieczoru, jednak lepiej spędzić czas tak, niż przed telewizorem czy komputerem. Nawet nie wyobrażasz sobie jak to pomaga w regeneracji organizmu po ciężkim dniu w pracy czy szkole.

Ostatnia ważna rzeczą jest nie palenie papierosów i ograniczenie alkoholu. Ale tutaj chyba każdy wie, że to nigdy dla naszego zdrowia nie będzie dobre, więc nie ma co się na ten temat rozpisywać.

Mam nadzieję, że chociaż jedną z tych rad wprowadzimy do naszego życia, zobaczycie jak organizm będzie się zmieniał. Dosłownie to poczujecie. Ochrona zdrowia jest niesamowicie ważna w dzisiejszych czasach smogu i innych syfów, dbanie o zdrowie nikomu jeszcze nie zaszkodziło

Zostaw odpowiedź